Yaşamak Özgürce

Tekilleşme duygularımız içerisinde en güzel evler benim olsun. En güzel odalar bizim olsun. En güzel yaşam bizim olsun deriz. Tabi ki herkesin yaşam içinde kaliteli yaşamaya hakkı vardır. “Ego’’ larımız zaman içinde öylesine ” Bir Ben” ‘e dönüşür ki, ben doğruyu bilirim, ben en iyiyi bilirim tarzında beyinsel duygular ile motive olur, çevremizdekilere baskılar yapmaya başlarız.


İçimizdeki Ego ile beraber paylaşımları ve iyi niyeti, dikkatlice gitmek istediğimiz noktaya ve hedeflerimize taşıdığımızda yaşadığımız acılar ve durgunluklar, bize oldukça anlamlı geri dönüşler yapacaktır. Yaşayabilmek bir ormanda özgürce, Yürüyebilmek bir sahilde özgürce,
Kollarımızı kaldırıp Bulutlara uçtuğumuzu hissedebilmek özgürce, Geceleri gökyüzünde yıldızları seyrederek Uzanabilmek bir toprak üstünde özgürce, yaşantımıza yeni tutkular katar. Özgürlüklerimiz bir ormanda, bir deniz kıyısında veya bulutlara yakın bir noktada,
“Ego”‘larımızı dinginleyip, “Bir Ben” bencilliklerimize gem vuracak, paylaşımlarımızla beraber özgürlüklerimizi en yüksek ulaşabileceğimiz hedef noktalara taşıyacaktır. Içimizdeki doğaya ve canlıya saygı, sevgi gücü yükseldiğinde, kendimize olan saygımız ve içsel sevgi güçlerimiz bizi biraz daha özgür duygulara yükseltirken yaşam kalitemizde bu duyguların yüceliğinde artacaktır.


O zaman diyorum ki, Ego’larımı, ” BİR BEN” yerine bize dönüştürüp, ” BİR BİZ” olarak,
Yaşamımı sürdürebileceğim her mekanda özgürce, dostça, içimdeki paylaşım ve anlayış heyecanları ile daha kalitelice yaşayabileceğimi söylüyorum.Yaşam Kalitemiz, yalnızlıklar içinde bir sevgili arayıp, çaba gösterip, yanımızda eş olarak düşüneceğimiz, taşıyabileceğimiz, bizim hizmetlerimize amade olacak kişileri hedeflemek yerine; Egolarımızdan arınıp, dostça, arkadaşça, gönülden anlayışlar ile özgürlüklerimiz içinde yaptığımız paylaşımlarımız ile artacaktır.

 

Gülay KARAOĞLU
Araştırmacı-Yazar

The following two tabs change content below.
Gülay KARAOĞLU

Gülay KARAOĞLU

Gülay KARAOĞLU

Latest posts by Gülay KARAOĞLU (see all)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.