Işık Güçlerinin Yükselişi -4

image_pdfimage_print

Elektrik borcu geldiğinde ödemek için idareye gittim. 100 lira eksik çıktı. Ben de taksitlendirin dedim. Normalde üç ay taksit yapmaları gerekirken AYNI GÜÇLERİN

ADAMLARI. Yapmadılar. Elektriği ödeyeceğim sırada daha önce bende çalışan bir elemanın ve birilerinin odaları işgal edeceğini öğrendim. Bu şartlarda elektriğin kesik olması daha iyiydi. Zaten param da yeterli değildi. O yüzden de yatıramadım. Su motoru bu arada Karanlık güçlerce ikna edilip taraf değiştiren elemanım tarafından kırılıp parçalandı. Kampa ait su kuyumuzun elektriği, elektrik sistemi yeniden değiştirilecek diye kesildi.

İş dışında belli yerlerde toplanıp planlamalar yapan bu karanlık güçler büyük çıkar gruplarının adamlarıydı. Daha sonra bunları yakalattım. Üç ay içeride yattılar. Fakat sonra olayı bir çek olayına bağlayıp, yağma, tehdit, vb. gibi suçlardan kurtuldular. O dönemlerde kendimi Vurun Kahpeye Filmindeki gibi hissetmiştim.

KIRMIZILI KADIN HAYALİNDEKİ HESAPLAŞMASINA DEVAM EDEREK; Peki

Neden kadınlar, insanlar size saldırsın ki?

Burası yıllarca belli güçlerin elinde bulunmuş bir yer. Kampın konumu nedeniyle, etrafına yerleşen kesim kendini güçlü görüyor. Bir de işin içinde Devlet var. Devlet personelinden bazıları bu karanlık kesimin işlerini yapıyor. Bunlardan bir grup şu an içerde. Devletin ihaleleri veya kamu politikaları onların umurunda değil. Biz her halükarda istediğimizi alırız diye düşüneniler. Buraya kim gelirse gelsin açık ve gizli baskılarla mal varlıkları yok ediliyor. Bu kadınlar güçlü dedikleri gücün yanında ve kendi çıkarlarının peşinde kolay yoldan para kazanmanın peşinde. Ayrıca 1980’li yıllardan başlayan bölge işgalinde hep birlikte hareket edilen grubun içinde olanlarda var. Burada güç PARA.

KIRMIZILI KADIN. AYNADAKİ YANSIMASINDA;

Sizin direneceğinizi düşünmemişler?

Evet, olabilir… Bazıları gelip gururla zamanında biz buradan adam kaçırarak şu kadar

Para kazandık diye anlatırlardı. Ne oldu, son Suriye göçünde? İnsanlar, bebekler ölmeye, boğulmaya başladı. Kontrolsüz gücün başa açacağı dertler çok fazladır. Yasaları ve devletin imkânlarını kendi çıkarları için kullanılmasına izin verenler sonuçlarından da mesuldür.

KIRMIZILI KADIN AYNADAKİ HAYALİYLE BÜTÜNLEŞMEDE; ; Anladığım

Kadarıyla romanınız elektriksiz bir ortamda, yeşil cennetin içindeki karanlıkları

Aydınlatmaya çalışmış?

Evet. Ben bu romanı kahve köşelerinde yazdım. Küçücük bir bilgisayarım vardı. Şartlar nedeniyle onu da zar zor aldım. Hem telefon hem de bilgisayarı, rica minnet şarja takar, başımı eğer, yazmaya çalışırdım. Lemurya Köyündeki Toplu İşgal nedeniyle herkes benimle konuşmaktan çekinirdi. Lakin Gizli gizli davetler göndermeyi de ihmal etmezlerdi. HER ŞEKİL DAVET. Anlayın artık. 

KIRMIZILI KADIN AYNADAKİ HAYALİNE SORDU; ; Sizi çok üzmüşler. Kitapta

Daha ayrıntılı olaylar yazıyor. Bu çağda bir kadının karanlık bir ormanda susuz ve elektriksiz bırakılması gerçekten korkunç bir durum. İnşallah yasa da gereğini yapar.

Yasa mı? ON YEDİ ADET TARAFIMA YAPILAN SALDIRIYI, TACİZİ YOK SAYDILAR. O çevreciler, doğayı koruyanlar, bu zor koşullarda yaşayan bir kadına neden sahip çıkmadılar? Yıllarca işgal ederek yaşadıkları yerlerde kendi hegemonyalarını kuran insanlar, bir kadına bu eziyeti, cefayı neden layık gördüler? Benimki bir namus ve inanç meselesiydi. Saldıranlarınki ise ahlaki sınırların dışında harama alışmış, güçleriyle her türlü karanlığı yaymaya çalışanların işiydi. Gazeteler, basın neredeydi? Kapılarında beklediğim, televizyon kanalları neredeydi? Karanlıkta bir ormanda bu kadın neden yaşıyor. Neden elektriği, suyu kesildi, neden. Neden kimse yoktu? Neden on beş yıl ve hala süreç bitmedi. Mahkemeler karar vermiyor. Neden?

KIRMIZILI KADIN AYNAYA BAKTI. GÜLEN ELA GÖZLERİNE BİRAZ DAHA SEVGİYLE YANAŞTI. KARANLIĞIN AYDINLIĞI BEN OLACAĞIM, DOSTLUĞUMU, SEVGİMİ, HAYALLERİMİ ALSANIZ BİLE, YİNEDE HAYATIN TÜM ZORLUKLARINDA HEM SİZİN HEMDE KENDİM İÇİN ALTIN IŞIK SAÇAN OLACAĞIM. ASLA SİZİN GİBİ OLMAYACAĞIM, BİR BEN OLARAK; YAŞAM ÇİCEKLERİNİN O YÜCE RUHANİ IŞIĞINDA PAYLAŞIMLARLA. SEVGİYLE. IŞIK OLACAĞIM. Karanlık MER-KA-BA’ lalda oluşturulan ATEŞ ÇEMBERİ IŞIĞINDA ALTIN IŞIK SAÇAN YÜREKLERDE SEVGİYLE buluşup AYDINLIKLARIN ışığını saçacağız.

Araştırmacı Yazar: Gülay KARAOĞLU 07.10.19 Editör: Billur T.

Aut
Gülay KARAOĞLU

Author: Gülay KARAOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir