Eğitim Kurumları ve Sosyal Paylaşım Siteleri

 Türkiye’de özellikle 1990′lı yıllarda ki özel tv’lerin yayın hayatına girmeden önce tek tip kanal olduğundan dolayı kafaların karışmadığı, alınan bilgilerin saptırılmadığı, doğru haber yayınının olduğu dönemlerden sonra özel tv’lerin yayın hayatına geçmesi ile çok kanallı döneme girmiş olduk. O yıllardan bugüne  binlerce ulusal ve yerel tv ile yine binlerce radyo kanalı yayına başlayarak koca bir medya sektörü haline gelen kanallardan bahsediyoruz.

Devamı hakkındaEğitim Kurumları ve Sosyal Paylaşım Siteleri

Sosyal Çevre

Hayatın anlamını bilmek kadar doğal ve güzel ne olabilir ki!

Düşünsenize bir farklı olan dünyayı birde kendi yaşam çerçevenizi… O kadar ayrı o kadar farklı çok şey var ki! Ne anlatılır nede yaşanır.İklimleri ayrı, kültürleri ayrı, insanları ayrı, düşünceleri ayrı, ayrıda ayrı. Kimi yerler zengin kimi yerler fakir misali…Hayat işte yaşamaya değer. Biz ise yaşamın en uç ve kötü düşünceleri ile yaklaşıyoruz olaylara. Hatta çevremde o kadar dar görüşlü insan var ki sadece susuyorum karşılarında.Oysa bilmezler ki kendi küçük ütopyalarında o kadar iyimser düşünen olduğunu ve o kadar iyimser yaklaşan sadece insanların farklı görüşleri belki de insanları bu noktaya getiriyordur.

Devamı hakkındaSosyal Çevre

Eğitimin Sosyal Temelleri

Eğitim, bir toplumun ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel koşullarına göre belli bir özellik kazanır veya kazanmak zorundadır. Çünkü eğitim, bir toplumun istek ve ihtiyaçlarını yerine getirmekle ve o toplumun istediği nitelikte insanlar yetiştirmekle yükümlüdür. Eski zamanlarda eğitimin bu görevi yerine getirmesi oldukça kolaydı. Toplumların durağanlığı ve insan ihtiyaçlarının az ve sınırlı olması ve işi kolaylaştırmakta idi. Günümüzde, toplumsal gelişme ve değişmelerin doğal bir sonucu olarak, bu görevin yerine getirilmesi gittikçe zorlaşmaktadır. Toplumsal gelişme ve değişmelere ayak uydurma durumunda olan çağdaş eğitim, toplumların bugünkü ve gelecekteki ihtiyaçlarına göre, nitelik kazanmak zorundadır. Toplumun temel gereksinimi etrafında toplanmış birçok kişi tarafından paylaşılmış bulunan davranış örnekleri bileşimine toplumsal kurum diyebiliriz.

Devamı hakkındaEğitimin Sosyal Temelleri

Pin It on Pinterest