Pts. Haz 17th, 2019

Gün

Tanımı ve Özellikleri  Aşure, orijinali “Aşure”, Arapçada 10 manasına gelen “aşara” kelimesinden türemiştir. İbranice “aşar” sözcüğünden geldiği de iddia edilir. Türkçeye ise Arapçadan geçmiştir. Sözcüğün Sami... Devamını Oku | Share it now!

Tanımı ve Özellikleri  Aşure, orijinali "Aşure", Arapçada 10 manasına gelen "aşara" kelimesinden türemiştir. İbranice "aşar" sözcüğünden geldiği de iddia edilir....

  Ne günlerdi be Hani bakışlarımız vardı bizim Şuan konuşmalarımız Hatırladıkça geçen günleri Aklıma Gözlerin, kulakların, burnun yüzün Kısacası sen Gözlerin umudum Kulakların sesim Burnun çiçeğim Yüzün hasretim Sen yo... Devamını Oku | Share it now!

  Ne günlerdi be Hani bakışlarımız vardı bizim Şuan konuşmalarımız Hatırladıkça geçen günleri Aklıma Gözlerin, kulakların, burnun yüzün Kısacası sen...

  Her çocuk gibi Yaşamak isterdim gençliğimi Çılgınca Ufak şeylere sevinir Büyükleri umursamazdık Çocukluk aklı işte   Hani çizgi kahramanlarımız vardı Onlara benzemek isterdik Evcilik oyunlarımız vardı Doktorculuk ... Devamını Oku | Share it now!

  Her çocuk gibi Yaşamak isterdim gençliğimi Çılgınca Ufak şeylere sevinir Büyükleri umursamazdık Çocukluk aklı işte   Hani çizgi kahramanlarımız...

Gözden Kaçırdıklarınız

MONİ… Küçük bir kız çocuğu yaşının göstermediği olgunlukta idi. Adına Moni denildi. Zaman bir bakıma yükün ağırlığını, Moni’nin sırtına verişi ile başlamıştı. Moni daha küçüktü. Nasıl kaldırabilirdi ki bu yükü, yâda nasıl taşıyabilecekti ki… Moni, k... Devamını Oku | Share it now!

Küçük yaşlarda görmüşlüğümüz vardı Şeyhmus’u. Uzak oluşumuzdan göremiyorduk kendisini. Geçen zamanın ardından gördüğümüzde kendisini tanıyamadık. Sonrasında görüp sorduğumuzda aldığımız bilgiler bizi üzdü…  Çoğu zamanını yatarak geçirir. Kimseyle ko... Devamını Oku | Share it now!